Dana Raunerová

Autorské texty

POMÍJIVÉ JE VŠE, CO TU VZNIKÁ. USILUJTE S HORLIVOSTÍ! BUDHA

D.R.

 

 

POMÍJIVÉ JE VŠE, CO TU VZNIKÁ. USILUJTE S HORLIVOSTÍ!  BUDHA

 

            LIDI O LIDI NARÁŽÍ. Ó,LIDI! KAMENÍ O KAMENÍ V SÝPCE PO OKRAJ NACPANÉ VALOUNY DNÍ DOBRÝCH A DOBRÝCH. Ó, KAMENY!

 

                KAŽDÝ DEN NÁM DANÝ NEZNÁMÝM DÁRCEM JE DAR A DAROVANÉMU KON I NA ZUBY NEHLEĎ! NEHLEDĚ NA TO, ŽE AŤ HLEDÍŠ, ČI AŤ DKLOPÍŠ HLEDÍ, HLEDÍKY TVÝCH UDIVENÝCH OČÍ VÍ, ŽE VZÍT TEN DAR MUSÍŠ, JINAK BYS MUSEL VZÍT DO RUKOU NŮŽKY ČASU. A VÍŠ SNAD, JAK SE BERE MÍRA NA RUBÁŠ?!

 

            A TAK RUBÁŠ A RUBÁŠ - BER KDE BER, SÍLY MÁŠ NATŘIKRÁT PŘEŽÍT SÁ  SEBE. PŘEŽÍT, JAK SEKÁČ PŘEŽIJE PARNÝ DEN S KRAJKOU KAPIČEK POTU KOLEM TVÁŘE ROZPÁLENÉ TOUHOU PŘEŽNOUT CELÝ LÁN AŽ K OBZORU, AČKOLIV NETUŠÍ, KAM SE PODĚL.

 

            JE  SEKÁČ, TEN SEKÁČ, V TÍLKU ZE SEKÁČE. SEKÁ A HLEDÁ ROZECHVĚLOU BRÁNICI MEZI JEDNÍM A DRUHÝM BYTÍM.

 

            MLSNÝ ŽHAVÝ JAZYK HO PŘEVALUJE V  PÁŘE Z POTU TVÁŘE HVĚZDY. V NÍ SE TOPÍ I CÍLOVÁ PÁSKA, AČKOLIV CÍL JE PROMĚNLIVÝ BOD. A MNOŽINA BODŮ DÁVÁ V ROZESMÁTÉ TLAČENICI PROUŽEK NA OKRAJI TALÍŘE HOUBOVÉ POLÍVKY. TU A TAM KOLEČKO KAROTKY S ROZKOŠNÝM RUMĚNCEM NEVINNOSTI, TU A TAM LODIČKA PETRŽELOVÉ NATĚ, TU A TAM ŽLUTÉ OSTROVY BRAMBOROVÉŮ NUDY S NUDYPLÁŽEMI NABLÝSKANÝCH PE NÍZKŮ MÁSLA VYPOCENÝCH ROZVERNĚ BODROŮU JÍŠKOU PŘÍMO DO STŘEDU POZORNOSTI. JENDO, UŽ V TOM NELOV A POŘÁDNĚ KOUSEJ! AU, TO NEBYLO MÍSTO, KDE TĚ CHCI MÍT NAPOŘÁD ZAHRYZLÉHO. KOUSEK PO KOUSKU TĚ SEŽVÝKÁM. JÁ TO BUDU, KDO OBJEVÍ TAJEMSTVÍ JEZERA LOCHNESS. CELÉ HO ZBRÁZDÍM LŽICÍ OD OKRAJE K OKRAJI, OD MODRÉ STRUNKY BŘEHU, PŘES OBTISK TRPASLÍKA NA DNĚ AŽ PO BŘEH DRUHÝŮ, KTERÉMU SPOLKLO BLANKYTNOU KŮRKU NENASYTNÉ SLUNCE

 

 

 

 

            JEŠTĚ ŽE PŘESNĚ NEVÍM, CO MĚ ČEKÁ! KDO TU POLÍVKU VAŘIL. STEJNĚ UŽ BY TO NEBYLO TO PRAVÉ TĚŠENÍ. ZA MNOU PĚNA PO HAŠENÍ VZPOMÍNEK - TROCHU JAKO PO RÁNĚ KOULÍ MODELÍNY DO HLAVY. K ČEMU TO BYLO? SLANÝ DORT, SLADKÉ UZENÉ, NULOVÁ RADOST, BÍLÁ BEZ JISKŘENÍ KRYSTALKŮ SNĚHU.

 

            A PŘEDE MNOU? HUBEŇOUČKÝ NAMODRALÝ PROUŽEK U JEN TUŠENÝ V TETELIVÉM TETELENÍ ŽÁREM ROZTETELENÉHO VZDUCHU.

 

            TO TUDE TO. TO BUDE O TOM A TOM. Ó, TÉ A TÉ. O TU A TU. TŮ,TŮ…..!

POZOR! NEDOTÝKAT SE!

 

            JE TO POD PROUDEM!

            JE TO POD VODOU!

            JE NUTNO SKÁKAT PO HLAVĚ!

           

            POMÍJIVÉ JE VŠE, CO TU VZNIKÁ. USILUJTE S HORLIVOSTÍ. BUDHA  

 

 


Podpis Dany Raunerové