Dana Raunerová

Autorské texty

PÍSMENO A

D.R.

PÍSMENO A

 

ZAČÁTEK, ABECEDA, ANANAS, AFRIKA, ASI, ASI, ASI …….ALE!

ASI ULETÍM DO VĚČNOSTI, ASI SE VRÁTÍM VZÁPĚTÍ, ASI SI SETŘU ROSU Z OČÍ, ASI SE ZBAVÍM NAPĚTÍ.

ČEKÁNÍM NAPJATÁ DO RPŮSVITNA NASLOUCHÁM ZPĚVU LOPUCHŮ.

VYSOKOU TRÁVOU JDU BEZEVŠEHO, POLYKÁM VZDUCH JAK PODMÁSLÍ, PODMÁSLÍČKO, DO OČÍ MI STÉKÁ MODŘ DOMOVA. RUCE ODCHÁZÍ, NOHY MAJÍ KŘÍDLA BABOČEK A ŽLUŤÁSKŮ A BĚLÁSKŮ A MODRÁSKŮ A JEŠTĚRČÍCH OCÁSKŮ Z DÁVNÉHO PŘEDTÍM, KDE  JSME SI POLETOVALI JAKO PYL, JAKO PRACH, JAKO PÍRKA Z PRAPTÁKA – AŽ SEM, AŽ DODNES, AŽ DONEKONEČNA…………

AŽ DO OSTRUŽIN NA BŘEHU BEZBŘEHOSTI.

 

JE VE MNĚ VELKÉ TICHÉ  MÍSTO, MÍRNĚ VĚTRNÉ, SE SVĚTLEM V OČÍCH TYGŘÍKŮ, LUČNÍCH KONÍKŮ, MALÝCH VEPŘÍKŮ.ČEKÁM SI. ………………………………………….

PRVNÍ, DRUHÁ I TŘETÍ VLNA VPLOUVÁ DO MÉHO VĚDOMÍ I SNĚNÍ.

PROPLUJE, VYPLUJE, ODPLUJE.

CO JE JEN SEN? CO VLASTNĚ JSEM? CO BUDE A CO JÉ, JÉ, JÉÉÉÉ…………

 

OCHUTNÁVÁM, DOTÝKÁM SE, JSEM DOTKNUTÁ, DÝCHANÁ, JEZENA, SNĚZENA, SPLETENA, ODVÁTA, PŘISÁTA, PROSETA, SESYPÁNA A VELICE DÁVNÁ DÁVÁM A ODEVZDÁVÁM …..SE

LETU A BĚHU A LESKU OČÍ A VODĚ S CHMÝŘÍM OSIK VE VĚTRU POZDNÍHO DNE LÉTA LETÍCÍHO VĚTREM PLNÝM MOŘSKÝCH ŘAS USMĚVAVÝCH VELRYB.

 

A, ZASE A.

A POTOM V LETU LÉTÁNÍČKO A TRIČKO A VÁNEK NA LÝTKÁCH, VÁNEK NA BŘÍŠKU, V PELÍŠKU, V SUCHÉ TRÁVĚ HORKÉ PO OKRU PRYSKYŘICE. SMOLÍČEK V LASKAVÉM PAROŽÍ NA CHUNDELATÉM KRKU TÁTY JELENA. JE MĚKCE VLAHO, JE ZLATAVO A V MISCE MLÍČKO – PAPÁNÍČKO, DOBRŮTKA, BORŮVKA A MALINOVÝ POLIBEK TEPLÉ PUSINKY VOŇAVĚ OŘÍŠKOVÉ, KŘUPAVÉ, VESELÉ, PŘÍTULNĚ SVÁTEČNÍ, PLNÉ JAK KUKUŘIČNÉ POLE HLAZENÉ LIŠČÍM OCÁSKEM, MYŠÍM OCÁSKEM, TLAPKAMI ZAJÍCŮ A TOULAVÝMI PAPRSKY VEČERA.

 

NAD HLAĎOUNKOU HLADINOU ŽIVÉ VODY SE LÁSKYPLNĚ LASKÁ A ŠMUDLÍ S ČERVÁNKOVOU KRAJKOU VOLAVKA ŠEDÁ A FIALOVÁ A STŘÍBRNÁ A POSYPANÁ VANILKOU, VOŇAVÁ JAK BÁBOVKA OD MAMINKY, OD BABIČKY, OD PROBABIČKY NA PARAPETU OKNA – HALÓ, HALÓ! JEŠTĚ JSI NĚCO ZAPOMNĚL, NEVZPOMNĚL, OTOČ SVOU HLAVU NAHORU, AŽ K NEBÍČKU!

A DOLE STOJÍ GALOŠE A PLNÝ PYTEL Z TÁBORA – ZRNÍ, ZRNÍČKA. A ŠNECI V KONVALINKÁCH A BERUŠKY V BEZU A GLADIOLY A SEDMIKRÁSKY. A SEDM PÍSKŮ MÁŠ OTISKNUTO NA CHODIDLE. JE PLNÉ ZPRÁV ZE STŘEDU ZEMĚ, Z OBLOHY, Z NEKONEČNA. A SEDM SKŘÍTEČKŮ TĚ  LOCHTÁ  PALEČKAMA, PRSTÍČKAMA A STUDENÝMA NOSÍČKAMA. PLNÝMA VŮNĚ PEČENÝCH JABLEK.

A TO NEKONEČNO JAKO PEJSEK STOČENÝ DO KLUBÍČKA JE UŽ DÁVNO V TOBĚ! JSI JÍM TY  - NAPLNĚNÝ JAKO KALÍŠEK SVLAČCE ROSOU, JSI JÍM TY SÁM SE VŠÍM VŠUDY, DUDY, KUDY, DY, DYNDY, JINDY,  POŘÁÁÁD…………………

 

 


Podpis Dany Raunerové