Dana Raunerová

Autorské texty

RELATIVNĚ MALÉ NEKONEČNO

D.R.

 

RELATIVNĚ MALÉ NEKONEČNO

 

MÁM SVOJE MALÉ NEKONEČNO NA DOSAH RUKY. PO RUCE, V HRSTI. CO JE MALÉ, JE I VELKÉ. STAČÍ  JEN OBRÁTIT DALEKOHLED. POČÍTAT SE  MUSÍ SE VŠÍM. JDE O TO, ABYCHOM ALESPOŇ TROŠIČKU VĚDĚLI, S ČÍM, ANEBO, ABYCHOM PŘESTALI POČÍTAT S ČÍMKOLI, KDYŽ JEDINOU JISTOTOU JE TO, ŽE NIC NENÍ JISTÉ.

 

PAK BYCHOM MOHLI BÝT RELATIVNĚ KLIDNÍ.

 

KLIDNÍ JAKO HLADINA NAPRŠELÉ VODY V PLECHOVÉ VANIČCE, VE KTERÉ JSME ZE SEBE UŽ PŘED LETY SMYLI DĚTSTVÍ. A TEĎ, KDYŽ NAŠE  SNY ODNESL HAJAJA S HARRY POTTEREM ZABALENÉ VE FROTÉ OSUŠCE S PEJSKY NĚKAM NA VRAKOVIŠTĚ SNŮ MIMO TUTO GALAXII,  S NOHAMA STÁLE JEŠTĚ PO KOTNÍKY V POHÁDKOVÉ KAŠI, MŮŽEME BÝT RELATIVNĚ KLIDNÍ.

 

KLIDNÍ JAKO TA HLADINA V ZINKOVÉ NÁRUČI VANY PAMATUJÍCÍ SI TO, CO JSME UŽ DÁVNO ZAPOMNĚLI: DOTYKY DĚTSKÉ PRDÝLKY NA DNĚ, LOCHTÁNÍ BUBLIN Z LEVNÉHO MÝDLA.BREKOT SESTRY, KDYŽ JÍ TANDEM MÁMA A BABIČKA KARTÁČKEM ZBAVOVALI TETOVÁNÍ ŠKVÁROU PO PÁDU Z JEJÍHO PRVNÍHO KOLA.

 

JAKO TA HLADINA S OTISKY TÁTOVÝCH NOHOU POTÉ, KDY LÁZEŇ POSLOUŽILA UŽ NA PĚT ZPŮSOBŮ.

 

KLIDNÍ JAKO HLADINA UTOPENÁ V DŽUNGLI LOPUCHÚ, KOPŘIV, SVLAČCŮ A NETÝKAVEK.

 

NEŽ ZAČNE PRŠET!

 

                                                             TO SE ALE  DALO ČEKAT ! 

 

 

 

NEBO NEŽ SE ZAČNOU LÍHNOUT Z LAREV KOMÁŘI.

 

NEŽ KOCOUR PO BABIČCE ŠTĚPÁN ZORGANIZUJE KOLEKTIVNÍ KOUPEL PRO SEBE A SVÉ BLECHY – PŮVODNĚ PŘEHLÍDKU KOCOUŘÍ NONŠALANCE NA OBRUBĚ PLECHOVÉHO JEZERA.

 

 

PADAJÍ PRVNÍ CÁKANCE A KAPKY MÁJOVÉHO DEŠTĚ A NADYCHTĚNÁ ZEMĚ VYPOUŠTÍ ZÁVOJE PÁRY SVÉ TICHÉ VÁŠNĚ. ŽÍŽALY JSOU K ZULÍBÁNÍ ŠŤAVNATĚ TUČNÉ, BLAHOBYTNÉ. ROZKOŠNICKY HLOUBÍ METRY ÚTULNÝCH TUNELŮ V KYPRÉ HLÍNĚ. ŠNECI VYJÍŽDÍ SE SVÝMI KARAVANY. ZASTÁVKA NA KAŽDÉM PENÍZKU SLUNCE. VYTÁČÍ MLASKAVĚ UČVACHTANÉ ZATÁČKY UDÝCHANÍ TÍM VZRUŠENÍM AŽ K OMDLENÍ POD LAVINOU MODRÝCH ŠEŘÍKŮ A ROZKOŠNĚ  CUDNÝCH SPODNIČEK PIVONĚK. NATAHUJÍ PŘITOM SVÁ VLHKÁ TYKADLA A OČI MAJÍ NA STOPKÁCH.

 

JE TU VLÍDNÝ CHLÁDEK. O PATRO VÝŠ ZAS VOŇAVĚ  ZAPAŘENO. ŠTĚBETAVÉ TICHO OBČAS PŘERUŠÍ MASAŘKY NACPANÉ NÁKLADEM ŽLUTÝCH ČASOVANÝCH BOMB.

 

A ZASE JENOM – ŠŠŠŠŠŠŠŠ A CIDYDYDY A MLASK, CÁK, PLESK A ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ………JO,JO,JO, HMMMMMMMMMM.

NEKONEČNÁ POHODA!

NEKONEČNÝ POŽITEK V TOM RELATIVNĚ MALÉM NEKONEČNU!

 

 

 

 

 


Podpis Dany Raunerové