Dana Raunerová

Autorské texty

Ó, VANO!

D.R.

Ó, VANO!

 

Ó, VANO, S VODOMĚRKOU PROUŽKŮ PO KAŽDÉ USPĚCHANÉ LÁSCE,

S OČIMA PLNÝMA MYDLIN.

JSOU DÍVKY A MLÁDENCI,

STARCI A KOJENCI

S ODPOVĚDÍ NA KAŽDOU OTÁZKU NA SVÉM TĚLE, NA SVÝCH RUKOU, VE SVÝCH OČÍCH - KŘIŠŤÁLOVÝCH HLUBINÁCH S PROMĚNLIVÝM DNEM, KTERÉ SE JEN ZDÁ BÝT ŘEŠENÍM VŠECH NEZNÁMÝCH.

 

POT A SLZY A BUBLINKY SLIN SMÍCHU, NÁŘKŮ A RUČIČKY HODIN, CO TLESKAJÍ BĚŽÍCÍMU ČASU A ZALAMUJÍ SE O TVRDÉ KOPEČKY MOZOLŮ A ZAPADAJÍ PO LOKTY DO VRÁSEK NA ČELE I KOLEM ÚST.

 

TVÁŘ - DÝCHAJÍCÍ BALÓN SYCENÝ HOŘÍCÍMI VÝDECHY DVOU LISTŮ Z KAPITOLY ŽIVOTA SE ROZPÍNÁ  PRŮSVITNÍ A DÁVÁ TÍM VŠANC SVŮJ SOUKROMÝ INTERIÉR - A PAK ZASE POHLCUJE SAMA SEB E, MÁ TVRDOST OŘECHU A STRUKTURU BLUDIŠTĚ S MYŠLENKAMI JAKO PLACHÝMI PTÁČKY V KAŽDÉM ZÁKRUTU.

ZÁKRUTU.

ZA KRŮTU!

ZA KRŮTU  S BOHATÝM BOÁ Z KRŮTÍHO PEŘÍ! ZA KRŮTÍ BRKO, CO UMÍ PSÁT SLOVA O SRDCÍCH ROZBOLENÝCH NĚHOU! ZA PÍRKO Z TÉ HRDÉ HROUDY SEDMERÉHO MASA! ZA SEDMÉ NEBE V PRACHOVÝCH DUCHNÁCH V TALÁRU Z BÍLÉHO DAMAŠKU! ZA VLAST! A ZA KRÁLE Z DAMAŠKU! A ZA CÍSAŘE PÁNA! A ZA NIC PRO NIC! ZA SVATEBNÍ ROUCHO S PERLIČKAMI SLZ, S JISKŘIČKAMI NADĚJE, S PAVUČINOU STŘÍBRNÝCH VLÁSKŮ LUNY!

            ZA NĚ!

            A, PRO MĚ ZA MĚ, I ZA MĚ!

A VANA MÁ DALŠÍ PROUŽEK V ŘÁDCE LETOKRUHŮ NA SVÉM UMÁČENÉM A PROPADLÉM  HRUDNÍKU.

 

UŽ ABY BYL JEŽÍŠEK, MAMI! UŽ ABY BYL - A PAK VYLEZU Z VANY A NA ROZMÁČENÝCH PATIČKÁCH BUDU MÍT NAPSANÁ VŠECHNA PŘÁNÍ PODLE ABECEDY.

 

            DÍKY, JEŽÍŠKU!

 

 


Podpis Dany Raunerové