Dana Raunerová

Autorské texty

PÍSMENO B

D.R.

 

PÍSMENO B

 

B, BABIČKA, BABOČKA, BOLÁČEK NA BŘÍŠKU, DVĚ BLECHY V KOŽÍŠKU, DÉŠŤ PADÁ NA STŘÍŠKU, BOBR MÁ V PELÍŠKU BEZPOČET OŘÍŠKŮ OD VEVERKY. OD VEVERKY Z LÁZNÍ. Z LÁZNÍ NA KŮRCE KOLÁČE Z MOUKY PRAOTCE ČECHA. TEČKA.

 

OD NEVIDÍM DO VIDÍM, VŽDYCKY MĚ POHLTÍ LILA OPAR, OPÁREK.

Ó, PÁREK! TEN JE TEPLOU VZPOMÍNKOU OBALENOU DO HOŘČICE A PAPÍROVÉHO TÁCKU, DO VĚTRU Z POBLINKANÉHO KOLOTOČE SE SEDÁTKY NA ŘETÍZKU A DO SPIRÁLOVÉ OPILOSTI  V NÁRUČÍ TRÁVNÍKU. SEM TAM VAJGL. PEPA VAJGL TLUSTÝMA DVANÁCTILETÝMA RUKAMA A RUKAMA JIRKY PIVOŇKY TVOŘÍ MODROU SVATOZÁŘ KOLEM PUPÍKU DANY MICHÁLKOVÉ. BIGBELKY, JÓ, BIGBELKY! TY TAJNÁ HRO SCHŮZEK PIONÝRŮ!

 

JEN DÁL STŘEMHLAVĚ DO HLUBIN NEBE V PĚSTIČCE PULSUJÍCÍHO SRDCE. KOPYTA ROZDYCHTĚNÝCH KONÍ - SAMÁ TOUHA, SAMÝ LET K CÍLI, K NĚMUŽ SE MODLÍME A TOUŽÍME, ABY BYL CO NEJDÁL.

 

CESTA JE KRÁSNÁ, TVRDÁ A MĚKKÁ. POČASÍ JE SKVĚLÉ, HORKÉ A STUDENÉ. VÁNEK, VICHR, MRÁZ A JEHLIČKY JINOVATKY NA ZOBÁČKU ZMRZLÉ VLAŠTOVKY. VLAŠTOVKY PLNÉ NĚHY OPROŠTĚNÉ OD TOUHY PO TUČNÝCH MOUCHÁCH.

 

JE MILOSRDNĚ KONEJŠIVÉ TO NEKONEČNO NACPANÉ SPOUSTOU MALÝCH KONCŮ, JAKO PANÁČEK STÉBLY SLÁMY. KONCŮ S VESELÝM OCÁSKEM STAROSTLIVÉ MYŠKY V JEHO BŘÍŠKU KLENUTÉM JAKO

                                                                                                      PÍSMENO B.

 


Podpis Dany Raunerové